Jak wybrać najlepszą lokatę?

Najlepsza lokata dla wielu osób to lokata z najwyższym oprocentowaniem. Czy to jednak jest prawda? Owszem, wysokie oprocentowanie lokat pozwala nam na jakikolwiek zysk, ale z drugiej strony często im korzystniejsza dla nas oferta, tym bardziej musimy doszukiwać się w niej haczyka. Co z tego, że nasze fundusze powiększą się o wiele, gdy na przykład okres trwania tej inwestycji to kilkanaście lat? Oczywiście, wiele osób nie ma nawet pojęcia o tym, że są lokaty bankowe, które cechują się tak długim czasem trwania, ponieważ nie jest to zbyt popularne. najlepsze lokaty

Mimo wszystko, podpisując jakiekolwiek umowy odnośnie zakładania lokaty należy sprawdzić każdy zapis tego dokumentu. Korzystny dla klienta czas trwania jest często także gwarantem założenia dobrego depozytu, ponieważ od niego zależy, kiedy i jak możemy wybrać nasze środki z banku, aby je zagospodarować zgodnie z naszym życzeniem. Jeśli zechcemy zrezygnować z dalszego gromadzenia środków w depozycie, niejednokrotnie musimy liczyć się z tym, że zostaniemy obciążeni karą za zerwanie lokaty.

Kiedy poznajemy ofertę banku w tej kwestii, często nie mamy świadomości tego, że rozwiązanie lokat przed ich ukończeniem prowadzi do utraty pieniędzy, oczywiście nie wszystkich złożonych na lokacie, bo zależy to od tego, jak do sprawy podchodzi dany bank. Jednak może być to nadużycie dla portfela i może okazać się, że pochełpiwszy się na korzystne oprocentowanie nie zyskamy nic, a właściwie tylko stracimy, gdy będziemy chcieli zrezygnować z lokaty.

Czasem zdarza się, że jeśli potrzebujemy tych pieniędzy, które powierzyliśmy bankowi, możemy pobrać część kwoty, a pozostałe fundusze zostawić dalej instytucji finansowej. Jest to korzystniejsze niż całkowite usunięcie założonego depozytu, ponieważ często prowadzi do mniejszych kar. Nie każdy bank jednak oferuje taką możliwość, dlatego przystępując do zakładania lokaty warto zadawać nawet z pozoru niemądre pytania tak, aby w przyszłości uniknąć problemów finansowych związanych z tą inwestycją.

Sprawdź ranking lokat marzec 2016 i dowiedz się, które banki oferują najlepsze oprocentowanie

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.