Konkursy w bankach, czyli prosty sposób na promocję

Nie dziwią już nas telewizyjne czy internetowe reklamy banków oraz instytucji finansowych, które często sięgają po marketingowe triki i haczyki. Konkursy organizowane w bankach, promocje, loterie i różnego rodzaju „niepowtarzalne okazje na wygraną” są już czymś całkowicie naturalnym w obecnej koniunkturze gospodarczej. To właśnie w ten sposób banki walczą dzisiaj o klienta, zachęcając go do tego, by skorzystał właśnie z ich oferty, a nie szedł do konkurencji.shutterstock_154084430

Skuteczność bankowych konkursów

Same banki dość niechętnie udzielają informacji na temat wzrostu lub spadku swoich zysków, na które wpływ mają te konkursy, ale specjaliści są pod tym względem dość zgodni. Organizacja promocji, w czasie których klient może coś wygrać – nawet jeśli jest to tylko zwykły elektroniczny gadżet – z pewnością bankom nie zaszkodzi. Promocje w bankach w niczym nie różnią się od tych, które organizowane są w sklepach, marketach czy w jakiejkolwiek innej sferze przedsiębiorczości. Zasady działania zawsze są bowiem takie same: zainwestowane w nagrody pieniądze zwracają się bardzo szybko, a bank jedynie na tym zarabia.

Co można w nich wygrać?

Działa tu również inny mechanizm marketingowy: zainteresowanie wśród klientów konkursem jest tym większe, im prostszy jego regulamin i im większa nagroda do wygrania. A wygrać można naprawdę sporo, nierzadko nawet nie wysilając się przy tym zbytnio. Przykładowo klientowi, który założy konto oszczędnościowo-rozliczeniowe, bank umożliwia udział w loterii, gdzie do wygrania są smartfony albo tablety. Za ściągnięcie do banku nowych klientów, którzy założą konto lub wezmą kredyt, taka osoba może otrzymać od pięćdziesięciu d nawet dwustu złotych. Za założenie lokaty bankowej niektóre instytucje oferują chociażby bonus w wysokości jakiejś kwoty pieniężnej lub – czasowo – podniesione oprocentowanie na takiej lokacie.
Działa to też w odwrotną stronę. Najlepsze promocje bankowe – zdaniem wielu przebadanych w ankietach klientów – to te, które w przypadku zaciągniętych kredytów albo pożyczek oferują obniżenie ich oprocentowania albo czasową likwidację rosnących z miesiąca na miesiąc odsetek. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku pożyczek gotówkowych lub oprocentowania na kartach kredytowych oferowanych w danym banku. Oczywiście takie konkursy i promocje nie obejmują wszystkich klientów, którzy biorą w nich udział, a jedynie wybraną grupę szczęśliwców, którym uda się w nich wygrać.

Więcej dowiesz się na oszczednoscionline.pl/category/promocje-bankowe/.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.