Rosnące zainteresowanie kredytami hipotecznymi?

Obecnie coraz to mniej ludzi decyduje się na wzięcie kredytu mieszkaniowego. Kredyt mieszkaniowy jest jak wiadomo sporym obciążeniem dla kredytobiorcy. Tego typu kredyty zaciąga się na znaczne kwoty, co sprawia, że czas ich spłaty również jest długi. Spłata kredytu mieszkaniowego sięga nie raz nawet trzydziestu lat. Może właśnie przez to tak mało Polaków decyduje się dziś na wzięcie kredytu mieszkaniowego.odsetki z lokaty

Coraz mniej Polaków chce kupować mieszkanie

Od roku 2007 drastycznie spada odsetek gospodarstw domowych chcących kupować mieszkanie lub budować dom za kredyt. Coraz to mniej ludzi także decyduje się na remonty mieszkań. Główna przyczyna spadku popytu na kredyty mieszkaniowe zaczęła się wraz z nastąpieniem kryzysu gospodarczego w 2007 roku. Banki zwiększyły pułapy na podstawie, których udzielają kredytów i przestały tak chętnie dawać kredyty oraz wyraźnie podniosły ich cenę. Co za tym idzie kredyt mieszkaniowy stał się trudno dostępnym produktem bankowym przeznaczonym dla nielicznych. Wiele ludzi straciło zdolność do starania się o kredyt mieszkaniowy. Wiele ludzi również zrezygnowało z starań o kredyt mieszkaniowy, ponieważ obawiają się dalszej przyszłości, jaka je czeka. Ludzie boją się, że za sprawą ogólnoświatowego kryzysu finansowego mogą utracić pracę a tym samym możliwość spłaty rat kredytu. Tak, więc nawet bardzo mała stopa procentowa nie skłania ludzi do zadłużania się.

Co prawda czasy boomu kredytowego sprzed 2007 roku już niepowrotnie się skończyły i nie mamy już, co liczyć na tak niskie marże, jakie były przed 2007 rokiem, ale do tego musimy przywyknąć. Na szczęście nic nie zapowiada tego by miało być gorzej. Poprawiają się za to inne wskaźniki takie jak ocena przyszłego bezrobocia oraz ocena przyszłej sytuacji gospodarki.

Doradcy kredytowi

Rośnie rola doradców kredytowych w związku z malejącą dostępnością kredytów mieszkaniowych oraz wprowadzonego przez banki obowiązkowej wpłaty własnej. Na dzień dzisiejszy wkład własny do kredytu mieszkaniowego wynosi pięć procent od całości sumy nieruchomości, jaką chcemy nabyć. Doradcy kredytowi pomagają swoim klientom w uzyskaniu kredytu mieszkaniowego oraz pomocy w znalezieniu jak najlepszych warunków kredytowych dla klienta. Czasem doradca kredytowy jest jedynym pomocnym rozwiązaniem na zdobycie kredytu mieszkaniowego przez klienta. Natomiast kredyty hipoteczne ranking wrzesień 2015 są czasami jedynym rozwiązanie na kupno naszego, własnego mieszkania czy domu. W dzisiejszych czasach niestety mało, kogo stać na zakup własnego mieszkania za własne środki pieniężne.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.