Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Masz już w ręku umowę przedwstępną? Świetnie! Teraz czeka Cię tylko wybór banku oraz najkorzystniejszego dla Ciebie kredytu mieszkaniowego. Wybór banku należy do jednej z najważniejszych decyzji, ponieważ każda z instytucji ma nieco inaczej przygotowaną ofertę kredytową, co w praktyce oznacza, że w zależności od Twojej indywidualnej sytuacji nie wszystkie banki będą mogły zapewnić Ci warunki, na jakie miałeś nadzieje. Dobrym przykładem jest, kiedy wszystkie banki udzielą Ci kredytu hipotecznego, jaki pokryje koszt zakupu, ale tylko część z nich zagwarantuje Ci także środki na jego wykończenie bądź remont.Background Of Polish Banknotes And Coins

Ważne – w jakiej walucie wybrać kredyt?

Od 1 lipca 2014 roku w myśl nowych przepisów starać się możemy tylko o kredyt w takiej walucie, w jakiej odbieramy nasze wynagrodzenie. To skutecznie ogranicza nasze możliwości, choć niekoniecznie skorzystanie z propozycji kredytu mieszkaniowego w obcej walucie musi być dla nas korzystniejsze. Pamiętaj, że jeśli chcesz otrzymać kredyt w dowolnej innej walucie niż złotówki, będziesz musiał w banku udowodnić, że otrzymujesz dochody w danej walucie. Możesz spotkać się także ze znacznie wyższymi wymaganiami dotyczącymi Twoich dochodów. Twoja zdolność w takim przypadku będzie też obliczana bardziej restrykcyjnie. Poza tym, rata Twojego potencjalnego kredytu będzie się zmieniała w zależności od kursu danej waluty.

Kredyt komercyjny czy program Mieszkanie dla Młodych?

W przypadku uczestnictwa w programie Mieszkanie Dla Młodych możesz liczyć na dofinansowanie do zakupu Twojego mieszkania. W przypadku osób samotnych oraz bezdzietnych małżeństw liczyć można na 10% dopłaty do wkładu własnego. Przy posiadaniu dzieci można otrzymać 15% dopłaty. Na dodatkowe finanse można liczyć także wtedy, jeśli w ciągu 5 lat od zakupu mieszkania urodzi się trzecie lub kolejne dziecko. Żeby jednak skorzystać z takiego programu, trzeba spełnić szereg wymogów – o czym więcej oferty-kredytow.com/ranking-kredytow-mieszkaniowych.

Podstawowym jest wiek – kredytu nie otrzymają osoby, które skończyły 35 lat. Nie można być także aktualnym lub byłym właścicielem innego mieszkania lub domu. Inne ograniczenia dotyczą głównie powierzchni mieszkaniowej oraz ceny za metr kwadratowy. Jeżeli spełnimy te wymagania, wtedy warto ubiegać się o możliwość dofinansowania, jeżeli jednak nie dopełnimy choćby jednego wymogu, będziemy musieli zadowolić się możliwością skorzystania z opcji kredytu mieszkaniowego komercyjnego .

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.