Do czego potrzebne jest nam konto w banku?

Dziś gotówka staje się powoli „przestarzałym wynalazkiem”, ludzie coraz częściej zastępują ją wirtualnymi pieniędzmi poprzez płacenie kartami płatniczymi, czy też poprzez wykonywanie bezgotówkowych przelewów bankowych. Tego rodzaju transakcje są bardzo nowoczesne, a co za tym idzie dzięki nim zyskujemy na czasie. Aby wykonywać przelewy bankowe lub móc korzystać z kart płatniczych należy posiadać konto bankowe.najlepsze konto oszczędnościowe

Konta osobiste są kierowane grupowo, to znaczy, że wiele grup społecznych ma możliwość założenia konta osobistego o konkretnych przywilejach. Przykładowo osoby po szesnastym roku życia mogą założyć specjalne konto w mBanku przeznaczone specjalnie tylko dla nich (IzzyKonto), podobnie mają studenci w różnych bankach, gdzie możemy znaleźć typowe konto Student, również biznesmeni mogą znaleźć coś dla siebie, wszystko jest zależne od grupy społecznej do której przynależymy. Każde z tych kont posiada pewne uprzywilejowane cechy, które z pewnością będą odpowiadały właścicielowi.

Również ludzie zamożni znajda dla siebie pewien rodzaj kont osobistych. Osoby, które zarabiają w ciągu miesiąca więcej niż zwykły przeciętny obywatel dla banku staje się automatycznie VIP-em. Takiemu klientowi bank oferuje wszystko co najlepsze, lokaty terminowe z wysokim oprocentowaniem, konta bankowe na dogodnych warunkach. Aby utrzymać takiego klienta banki oferują również indywidualnych doradców, którzy pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące produktów oferowanych przez bank.

Każdy kto stanął przed wyborem własnego konta osobistego wie, że nie jest to łatwe, bo człowiek może się pogubić w gąszczu ofert jakimi bombardują go banki. Reklamy produktów bankowych są bardzo często przekłamane, na co należy szczególnie uważać. Reklamy, które pokazują najlepsze warianty produktu i nie wspominają nic o tych „ukrytych” wadach. Warto sprawdzić ranking kont bankowych czrerwiec 2015.

To co najważniejsze w rozsądnym wyborze konta bankowego to z całą pewnością koszty jakie będziemy musieli na bieżąco ponosić za jego prowadzenie. Musimy dogłębnie zastanowić się, do czego dokładnie będzie nam potrzebne konto osobiste, czy tylko do deponowania oszczędności czy także do wielokrotnego dokonywania operacji bezgotówkowych. Zwróćmy uwagę na opłaty za wykonywane operacje na koncie osobistym, prowizje pobierane za wypłaty w bankomatach, comiesięczne opłaty za prowadzenie rachunku oraz opłaty za zlecenia stałe, a także za przelewy.

Dokładna analiza wszystkich kont osobistych, ich oprocentowania, opłat oraz dodatkowych usług oferowanych przez bank pozwoli na wybranie najbardziej odpowiedniego konta osobistego.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.