Dlaczego lokaty to dobry wybór dla ostrożnych?

Nie jest żadną tajemnicą, że oszczędności trzeba mieć. Tak po prostu jest i już. Życie jest nieprzewidywalne, a dodatkowe pieniądze najlepiej gromadzić sobie samemu niż liczyć na nagły gest ze strony losy czy pracodawcy. Nie jest prawdą, że tylko osoby majętne mogą sobie pozwolić na gromadzenie środków. najlepsze lokaty

Każda złotówka odłożona w ramach oszczędzania to powód do dumy i kolejny krok w stronę własnego zabezpieczenia. Jednak by skutecznie i mądrze oszczędzać trzeba sprawić, by to nasze oszczędności zaczęły generować kolejne zyski. Jak to zrobić? A może z wykorzystaniem lokaty terminowej?

Przez lokatę do oszczędności

Lokata terminowa to forma umowy zawieranej pomiędzy bankiem a klientem w ramach, której każda ze stron przyjmuje na siebie pewne zobowiązania. Bank ma obowiązek wypłacić klientowi kapitał, czyli zdeponowane środki wraz z określonym w umowie oprocentowaniem. Tym samym, kwota odsetek wypłacanym po zakończeniu umowy lokaty jest forma zapłaty za możliwość korzystania przez bank ze środków klienta. Innymi słowy jest to po prosty zysk osoby, która zawarła umowę lokaty terminowej.

Lokaty bankowe kwiecień 2015, są skierowane do osób, które posiadając pewną nadwyżkę środków są w stanie zdeponować je w banku i przez pewien wybrany przez klienta czas nie dysponować nimi. Całość kapitału złożonego w banku staje się więc niejako zamrożona dla klienta. Rzecz jasna, w każdej chwili osoba, która zawarła umowę lokaty może ją zerwać, ale będzie się to wiązało z utratą ewentualnego zysku. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że umowy lokat mogą być zawierane zarówno na kilka lat, jak i na kilka dni. W oby przypadkach klient może liczyć na pewny i bezpieczny zysk ale oczywiście w każdym przypadku inny z uwagi na odmienny okres trwania lokaty.

Oprocentowanie

Oprocentowanie to mityczny wręcz zwrot, którym banki przyciągają do swoich produktów oszczędnościowych. Trzeba być bardzo ostrożnym przy braniu za dobrą monetę wypisanych wielką czcionką liczb określających wartość oprocentowania. Każde oprocentowanie jest wskazywane w ujęciu rocznym. Co za tym idzie, w przypadku zawierania umowy o lokacie terminowej na okres 3mc 4 procent oprocentowania będzie dotyczyć zdeponowanej kwoty, ale w przypadku rocznego okresu trwania lokaty. Skoro, zatem okres ten wynosi 3 miesiące, kwota odsetek będzie odpowiednio niższa. Nie mniej jednak oczywistym jest, że im wyższy procent tym lokata jest lepsza. Warto jednak bliżej przyjrzeć się ofertom banków.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.