Wybór najlepszych lokat bankowych

Posiadanie konta bankowego to niemal standard. Z drugiej strony korzystanie z lokat bankowych nie jest w Polsce popularne. Wiele osób nie widzi powodu zakładania lokaty, które nie gwarantują dużych zysków przy mniejszych środkach finansowych. Jednak posiadając nawet niewielką nadwyżkę pieniędzy nie warto jej trzymać na nieoprocentowanych kontach bankowych. Większości kont bankowych w polskich bankach nie jest oprocentowana lub ich oprocentowanie jest minimalne.lokaty terminowe

Dotyczy to przede wszystkim najbardziej popularnych kont, które można prowadzić bez opłat. W przypadku płatnych rachunków bankowych można liczyć na ich oprocentowanie, ale i rzadko można liczyć na oprocentowanie zbliżone do tych na lokatach. Założenie lokaty w banku, w którym posiada się rachunek bankowy jest bardzo łatwe i obecnie nie wymaga wychodzenia z domu, gdyż zlecenie założenia lokaty można złożyć przez Internet czy telefon. Wiele banków oferuje elastyczne lokaty, które nie wymagają zamrożenia pieniędzy na długi okres czasu i zapewniają opcję wypłaty pieniędzy bez straty odsetek. Do takich lokat można zaliczyć lokaty bankowe progresywne czy automatycznie przedłużane na kolejny okres lokaty jednodniowe. Jednodniowa lokata kapitalizowana każdego dnia bywa często bardziej korzystna od lokaty długoterminowej, która kapitalizowana jest miesięcznie. Zawsze można na lokatach jednodniowych trzymać jakiekolwiek nadwyżki pieniędzy, czyli nawet sumy kilkuset złotych. Na takim rozwiązaniu zawsze można jedynie zyskać.

Lokaty terminowe

Najbardziej popularnym rodzajem lokat są lokaty terminowe. Taka lokata to najlepsza lokata dla osób mogących zamrozić pieniądze na nieco dłuższy okres czasu. Korzystać można zarówno z krótkoterminowych lokat, czyli zakładanych na miesiąc, kwartał lub średnio i długoterminowych. Im dłuższy jest okres, na który zakładana jest lokata w banku tym oczywiście można liczyć na znacznie większe zyski, które na takiej lokacie będzie można uzyskać. Z drugiej strony lokata terminowa wymaga zamrożenia pieniędzy na niej na określony czas. Jeśli z pieniędzy w międzyczasie trzeba będzie skorzystać wówczas trzeba się liczyć z utratą zgromadzonych odsetek przy wypłaceniu ich z lokaty przed czasem zapisanym w umowie. Z tego powodu nie jest to rozwiązania dla osób, które chcą korzystać w sposób elastyczny w posiadanych pieniędzy. Atutem lokat długoterminowych jest wysokie oprocentowanie lokat.

Warunki na lokacie

Najlepszym rozwiązaniem jest szukanie na tej stronie – oszczednoscionline.pl – takich lokat, które zapewniają optymalne warunki dla osoby, która je zakłada. Optymalizować powinno się przede wszystkim takie warunki, jak dostępność do środków finansowych zgromadzonych na lokacie. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie lokat, co pozwala na dokładne zapoznanie się z ogólnymi warunkami, na których można założyć dany rodzaj lokaty. Aktualnie można bez większych problemów wybrać lokatę o określonych warunkach poprzez skorzystanie z porównywarek. Wykorzystać można taki ranking lokat, choćby do wybrania lokat, które można założyć na promocyjnych warunkach. Takie warunki są znacznie bardziej korzystne od standardowych warunkach, na których oferowane są lokaty terminowe.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.