Mieszkanie dla młodych, czyli rządowy program pomocy w zakupie mieszkania

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego mieszkania. Nie każdego stać na to, żeby kupić za swoje pieniądze, natomiast odkładanie może zająć nam lata. Czy nie warto zatem zdecydować się na kredyt hipoteczny, który pozwoli znacznie szybciej zrealizować marzenia. Państwo stara się w jak największym stopniu pomoc młodym ludziom dorobić się własnego mieszkania. Dlatego tworzone są kolejne programy, które mają za zadanie ułatwić zaciąganie kredytów. Czym jest program mieszkanie dla młodych?Twój biznes

Jest to dofinansowanie państwa do kredytów hipotecznych. Państwo może dołożyć do wkładu własnego odpowiednią kwotę, ale musimy spełniać kreślone warunki. W porównani z poprzednim programem jakim był „Rodzina na swoim” program MDM umożliwia skorzystanie z dopłat nie tylko rodzinom, ale także osobom samotnym. Dlatego też więcej osób może z niego skorzystać. Udoskonalenia wprowadzane w programie powodują, że znacznie więcej osób się na to decyduje.

W 2015 roku zwiększyła się procentowa dotacja dla osób, które mają więcej dzieci. Ważne jest natomiast, że zaciągając kredyt z dopłatą musimy kupować mieszkanie nowe. Nie ma możliwości dopłat do mieszkań z rynku wtórnego. MDM kierowane jest do wszystkich osób do 35 roku życia lub osób, do 36 jeśli systemem gospodarczym rozpoczęły budowę własnego domu. W przypadku zakupu mieszkań lub budowy domu konieczne jest trzymanie się wyznaczonego metrażu, gdyż mieszkania powyżej 70 m2 i domy powyżej 100 m2 nie zostały objęte takim programem.

Dla wielu osób bardzo wielkie znaczenie ma to, żeby posiadać własne miejsce na ziemi. Nie każdego stać na zakup mieszkania i dlatego takie dopłaty zostały przejęte z ogromną radością. Coraz więcej osób zaciąga kredyty, aby mieć swój własny dom lub mieszkanie. Mieszkanie dla młodych to doskonały sposób na to, aby z pomocą państwa i banku kupić swoje mieszkanie i stworzyć swojej rodzinie bezpieczną przestrzeń.

Jeśli chcesz starać się o kredyt hipoteczny zapytaj czy dany bank uczestniczy w programie. Najlepiej udać się do doradcy lub sprawdzić na stronach internetowych np. na oferty-kredytow.com/mieszkanie_dla_mlodych, który bank prowadzi sprzedaż kredytów z tym programem. Skorzystanie z niego zawsze może pomóc nie tylko w zaciągnięciu kredytu, ale także ułatwić jego spłacanie. Własne mieszkanie to bardzo ważna sprawa i nie należy tego odkładać na później, gdyż możemy przeżyć życie i nigdy nie będziemy szczęśliwi.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.