Chcesz korzystnie ulokować pieniądze? Sprawdzaj rankingi lokat

Banki cały czas kuszą różnorodnymi ofertami oszczędnościowymi. Jako klient, który chce wpłacić na lokatę swoje pieniądze, warto wybrać taką, która będzie wyróżniała się wysokim oprocentowaniem, a także innymi korzystnymi warunkami. Jaka w związku z tym będzie najlepsza lokata?najlepsze lokaty

Oprocentowanie to podstawa

Gdy lokata nie jest odpowiednio oprocentowana, wówczas nie dość, że nie da oczekiwanych zysków, to jeszcze można na niej stracić! W jaki sposób? Nie dość, że zyski zostaną w części zjedzone przez podatek, to jeszcze dodatkowo inflacja zmniejszy ich wartość, co w efekcie wprawdzie nie pozostawi klienta z mniejszą sumą w portfelu, jednak suma ta będzie miała niższą wartość.

Dlatego im wyższe oprocentowanie, tym lepiej. Banki obecnie oferują średnio po 3% na lokatach, ale można też czasami wyszukać bardziej korzystne propozycje na poziomie 4%. Zbyt wysokie oprocentowanie powinno jednak wzbudzić podejrzliwość – takie lokaty proponowane są zwykle przez mało znane instytucje, w których oszczędzanie nie należy do bezpiecznych.

Jak dopasować lokatę?

Problemem jest często przejrzenie wszystkich lokat, by dopasować taką, która będzie optymalna. Teraz, na szczęście, nie trzeba już przeczesywać godzinami stron instytucji bankowych, zapisywać oprocentowania i warunków na kartce, ponieważ najlepsze lokaty można znacznie łatwiej sprawdzić poprzez internetowe rankingi.

Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pośredników – doradców bankowych, którzy analizują dla klienta różne oferty bankowe, by dopasować je indywidualnie do ich potrzeb. Rankingi jednak są zdecydowanie wygodniejsze – wszystko można sprawdzić od razu i bez wychodzenia z domu.

Rankingi lokat bankowych

Ranking lokat 2014 to najszybsze rozwiązanie – to porównanie lokat aktualnie oferowanych przez banki. Są publikowane okresowo, zwykle raz na miesiąc, dlatego można znaleźć w nich najświeższe propozycje banków. W rankingu znajdzie się wszystkie najważniejsze informacje, w tym między innymi oprocentowanie lokat, okres lokaty, wymagana kwota oraz dodatkowe warunki związane z lokatą. W ten sposób wszystkie informacje ma się na jednej stronie internetowej – nie trzeba już poświęcać czasu na przeglądanie każdej ze stron z osobna.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.