Rozsądne oszczędzanie na lokacie – od czego zacząć?

W dzisiejszych czasach na rynku finansowym istnieje wiele możliwości oszczędzania i inwestowania swojego kapitału. Różnią się one między sobą przede wszystkim ryzykiem jakie trzeba ponieść oraz wielkością potencjalnego zysku. Dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo w pomnażaniu pieniędzy idealnym rozwiązaniem jest lokata bankowa.ranking lokat 2014

Istota lokaty terminowej

Lokaty terminowe są to depozyty pieniężne złożone w banku, które po zakończeniu umowy zostają powiększone o naliczone w danym okresie czasu odsetki. Spośród innych instrumentów finansowych służących pomnażaniu kapitału wyróżniają się one przede wszystkim bezpieczeństwem, na straży którego stoi Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W związku z tym, że lokaty bankowe są najmniej ryzykowne to ich oprocentowanie jest stosunkowo niskie w porównaniu do innych sposobów pomnażania pieniędzy takich jak akcje czy fundusze inwestycyjne.

Wybór najlepszej lokaty

Decydując się na założenie lokaty warto zapoznać się z ofertami różnych banków. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na długość okresu jej trwania oraz wysokość i rodzaj oprocentowania. Wybór znacznie może ułatwić porównanie lokat kilku banków oraz skorzystanie z narzędzi internetowych takich jak kalkulator oraz ranking lokat terminowych. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że wybierzemy ofertę idealnie spełniającą nasze wymagania.

Przenoszenie oszczędności jest proste

Automatyczne przedłużanie lokat po ich zakończeniu jest bardzo wygodne, jednak może być tragiczne w skutkach. Banki cały czas walczą o nowych klientów i wzbogacają swoje oferty. Dlatego warto być cały czas czujnym, nie popaść w rutynę, uchwycić moment i go wykorzystać. Gdy spotkamy korzystniejszą ofertę lokaty u konkurencji możemy przenieść swoje oszczędności. Jest to bardzo proste, często nawet nie trzeba w tym celu odwiedzać placówki banku, ponieważ wszystko można załatwić przez Internet. Przenoszenie swojego kapitału do innego banku, który przedstawia atrakcyjniejszą ofertę nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie – może spowodować większy zysk.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.