Czy obecnie dłużnicy mogą liczyć na uzyskanie kredytu gotówkowego?

Zaciąganie kredytów jeden po drugim skutkuje najczęściej kłopotami finansowymi. Jeden kredyt spłaca się następnym, aż przychodzi moment, gdy raty wszystkich zadłużeń przewyższają miesięczne zarobki. Najlepiej oczywiście, by do takiej pętli zadłużenia nie dopuścić, ale rzeczywistość pokazuje, że trudno jest się od tego uchronić i wielu kredytobiorców nie jest już w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami. Jeśli do takich sytuacji dochodzi, to niestety ale kredytobiorcy, którzy nie spłacają zadłużeń zostają wpisani na listę dłużników wraz z odpowiednimi informacjami na temat ich długów. Czy w takim razie dłużnik ma jeszcze szansę na to, by uzyskać ewentualny kredyt gotówkowy?Kredyty bankowe 2014

Kredyt dla dłużnika – czy jest możliwy?

Konsument, który nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, nie powinien mieć w zasadzie żadnych szans na uzyskanie jakiejkolwiek kwoty pożyczki. Po to istnieją listy dłużników, by banki i instytucje bankowe miały możliwość sprawdzenia, czy dana osoba jest wiarygodnym kredytobiorcą. Okazuje się jednak, że kredyt gotówkowy dla dłużnika jest możliwy, mimo że jego historia kredytowa nie wygląda najlepiej.

Na dłużnikach można zarobić

Dłużnicy, to specyficzny segment klientów, na których niektóre firmy pożyczkowe zarabiają spore pieniądze. Bank na pewno nie pożyczy niewiarygodnej osobie żadnej kwoty, ale firma parabankowa już tak. Jak to się dzieje, że parabanki ufają dłużnikom? Otóż nie ufają, ale okazuje się, że zadłużeni ludzie, którzy nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku, starają się spłacać zobowiązania w firmach pożyczkowych. Mając negatywną historię kredytową i sporo długów, konsument nawet nie stara się o kredyt w banku, bo wie, że n ie ma na to szans. Jego „ostatnią deską ratunku” staje się parabank i jeśli konsument nie będzie się wywiązywał także i z tych zobowiązań, to już później nigdzie nie dostanie żadnych pieniędzy, a realia pokazują, że bywają momenty, gdy gotówka jest naprawdę potrzebna. Zaciągając kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej i spłacając go zgodnie z umową, taki dłużnik otwiera sobie drogę do korzystania z produktów finansowych danej instytucji. Tworzy on sobie pozytywną historię kredytową w parabanku, mimo iż jest negatywnym klientem banku. Logiczne jest, że w którymś z tych miejsc trzeba być rzetelnym klientem. Najlepiej, jeśli są to oba miejsca, ale jeśli już dojdzie do sytuacji, że bank kogoś skreśla, to przynajmniej z parabankiem należy starać się współpracować tak, jak należy, bo w innym razie naprawdę można zamknąć sobie furtkę na jakiekolwiek możliwości i powstanie problem.

Firmy pożyczkowe wykorzystują fakt, że banki skreślają konsumentów nie wywiązujących się ze spłat kredytów. Są one w stanie zarobić na nich i to niemałe pieniądze. Pożyczają one zazwyczaj tylko niewielkie kwoty, ale na duży procent, więc jest to dla nich opłacalne. Jeśli klient takiej firmy pożyczkowej rzetelnie spłaca zadłużenia, to na ogół zostaje z taką firmą na długi czas, bo na inne instytucje już liczyć nie może.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.