Aktualny ranking lokat terminowych

Pomimo tego, że w ostatnim czasie Rada Polityki Pieniężnej mocno obniżyła stopy procentowe to wciąż na rynku są dostępne lokaty, które mogą zapewnić nam całkiem pokaźny zysk. Wśród nich najlepiej prezentują się depozyty krótkoterminowe, zawierane na okres od 1 do 2 miesięcy. Jeśli posiadamy nawet niewielkie oszczędności to nie warto, aby leżały bezczynnie na naszym koncie. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie ulokowanie ich na lokacie bankowej, zwłaszcza że obecnie wiele z nich możemy założyć przez internet, zaledwie w pięć minut przy minimum formalności. Poniżej prezentujemy zestawienie najatrakcyjniejszych lokat miesiąca marca wraz z ich krótką charakterystyką.ranking ofert

Lokata na dobry początek – Idea Bank (6,5%)

Lokata przeznaczona jest jedynie dla osób, które nie są klientami banku. Docelowo zawierana jest ona na okres jednego miesiąca, jednak lokatę można przedłużyć. Przed wycofaniem pieniędzy należy się dobrze zastanowić, gdyż z tej oferty nie możemy skorzystać ponownie. Ulokowana kwota musi zawierać się w przedziale 1000 – 10 000 złotych. Zaletą lokaty jest fakt, że możemy ją zerwać w każdym momencie bez utraty odsetek, a także to, że możemy ją założyć przez Internet.

Lokata Avocado – Bank Zachodni WBK (6,5%)

Lokata jest przeznaczona jedynie dla posiadaczy konta Avocado. Umowa zawierana jest z klientami na okres dwóch miesięcy, przy czym w pierwszym miesiącu oprocentowanie wynosi 5%, a w drugim miesiącu 8%. Minimalna kwota, jaką możemy wpłacić na lokatę to 1000 zł, a maksymalna kwota lokaty to 10 000 zł. Lokata nie jest odnawialna, po okresie umownym środki są wpłacane na konto avocado należące do posiadacza lokaty.

Lokata na Start – Getin Online (6%)

Może być ona założona na okres 1 lub 2 miesięcy, przy czym nie ma to większego znaczenia gdyż lokata jest odnawialna. Minimalna kwota wymagana do założenia lokaty to jedynie 500 złotych, a maksymalna to 20 000 złotych. Zaletą lokaty jest fakt, że możemy ją zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek, a także to, że możemy ją założyć przez Internet przy minimum formalności.

Pierwsza Lokata – Meritum Bank (6%)

Lokata jest niejako bonusem do Darmowego Konta Zarabiającego. Może być ona zawarta na okres trzech miesięcy. Na lokatę możemy wpłacić kwotę z przedziału od 500 do 20000 złotych. Warto się zastanowić nad tą ofertą, jeśli chcemy także założyć konto, gdyż to oferowane przez Meritum Bank ma wiele zalet. Między innymi dzięki niemu możemy otrzymywać miesięcznie zwrot 1% wszystkich wydatków kartą debetową Visa Standard wydaną do konta.

About the Author

admin

No Comments

Comments are closed.